Internet Banking






Грошовi перекази "Аваль-Експрес"


Новини банку


RUS UKR ENG

Основні операції над документами

Основна робота користувача з документами (створення, редагування, збереження та ін.) здійснюється у вікні Редактор документів, зовнішній вигляд якого представлено на мал. 3. Вікно Редактор документів викликається подвійним натискуванням лівої кнопки миші (чи клавішею Enter) по обраному документу.

Основними елементами інтерфейсу вікна Редактор документів є:



Меню — основні команди для роботи з документами.

Бланк документа — бланк фінансового документа, має різний вигляд залежно від типу документа.

Панель інструментів — кнопки для роботи з документами.

Вікно Редактор документів може знаходитися у режимі перегляду (у цьому разі поля вікна недоступні для зміни) і в режимі редагування (у цьому випадку полючи доступні для редагування).

Створення документа


Створити новий документ можна такими способами:


з допомогою меню: Документи -> Новий -> Вид документа;

з допомогою кнопки Новий документ панелі інструментів;

з допомогою пункту Новий контекстного меню.

При виконанні кожного з перерахованих дій на екран виведеться вікно Редактор документів, у якому відображається форма документа обраного типу. Для створення документа необхідно заповнити поля форми і зберегти документ. При збереженні документ піддається перевірці на Java-апплеті та Сервері Додатка: перевіряється заповнення всіх обов’язкових для заповнення полів, а також коректність заповнення полів. При успішному збереженні документа вікно Редактор документів переходить у режим перегляду, поля вікна стають недоступними для зміни. В іншому разі на екран буде виведено вікно з описом помилки. Новий документ можна створити на основі існуючого документа. Для цього необхідно вибрати необхідний документ у списку і викликати вікно Редактор документів, що при виведенні на екран буде містити у собі форму обраного документа. При натисканні кнопки Скопіювати редактор документів перейде в режим редагування і система створить новий документ, скопіювавши значення полів попереднього документа у поля новоствореного документа.

Редагування документа


Редагуванню підлягають тільки документи зі статусом Новий і Підписаний. Для редагування документа використовується кнопка Редагувати вікна Редактор документів, при натисканні на який редактор документів переходить у режим редагування.

Печатка документа


Вивести на печатку документ можна за допомогою панелі інструментів, за допомогою контекстного меню чи за допомогою панелі інструментів вікна Редактор документів.

Видалення документа


Видаленню підлягають тільки документи зі статусами Новий, Підписаний і Відкинуть. Видалити документ можна за допомогою меню, за допомогою панелі інструментів, за допомогою контекстного меню чи за допомогою панелі інструментів вікна Редактор документів.

Підпис документа


Для кожного типу документів відповідно до настроювань на банківському Сервері iBank 2 UA задається кількість підписів під документом, необхідних для прийняття документа банком до розгляду.

Співробітники клієнта — юридичної особи (організації), які мають право підпису, розподілені по групах права підпису. Як правило, директор та його заступники мають право першого підпису і, відповідно, відносяться до першої групи. Головний бухгалтер і його заступники, як правило, мають право другого підпису і відносяться до другої групи.

Мінімальна кількість груп електронного підпису — одна. Максимальна кількість груп підпису — вісім. При більш ніж одній групі документ підписується послідовно спочатку представниками однієї групи, потім представниками іншої групи. Послідовність підпису не має значення.

Як тільки документ підписаний одним із співробітником, він отримує статус Підписаний, за умови, що кількість підписів під документом повинне бути більш ніж одна. За необхідної кількості підписів документ отримує статус Доставлений.

Підписати документ можна за допомогою меню, за допомогою панелі інструментів, за допомогою контекстного меню чи за допомогою панелі інструментів вікна Редактор документів.

Операції над групою документів


В АРМ Клієнт передбачено наступні операції над групою документів:


друк виділених документів;

видалення виділених документів. Результат видалення система відобразить у вікні Видалення документів;

підписання виділених документів. Результат операції підпису система відобразить у вікні Підпис документів. «Помилка» як результат підпису якого-небудь з виділених документів може означати що або статус цього документа не Новий і не Підписаний, або в оформленні документа міститься помилка (наприклад, дата документа не збігається з поточною).

Головний офіс:

01011, Україна, м. Київ, вул. Лєскова, 9
Інформаційний центр (цілодобово):
Тел.: 8 (800) 500–5000 (безкоштовно по Україні)
(044) 490–88–88 (київський міський номер)
E-mail: [email protected]